18 Mayıs Cumartesi 2024
Ana SayfaKosovaPriştinePriştine Gezi Rehberi

Priştine Gezi Rehberi

2008 yılında kendi bağımsızlığını ilan eden ülke balkanların güney kısmında yer almaktadır. Ülkede deniz bağlantısı olmadığı için genelde ulaşım kara ve hava yolu ile yapılmaktadır. Türkiye’den tarifeli uçuşlarla şehre ulaşmanız mümkün olduğu gibi kara yolu ile bağlantılı seferlerle ulaşmakta mümkündür. Şunu belirtmek isterim ki şehir son derece sıkıcı ve pek fazla alternatif yok.  Skor için vur kaç yapılabilecek bir şehir. Son derece güvenli ve yardımsever insanlarıyla dolu bir kent. Her ne kadar Avrupa birliği üyesi olmasa da ülke Euro kullanıyor. Euro kullanıyor olması sizin gözünüzü korkutmasın, son derece ucuz bir ülke. 3€’ya doyasıya yemek yiyebilirsiniz. Genel anlamada ülke Sırp, Arnavut ve Boşnaklardan oluşuyor. Müslüman bir ülke olduğu için domuz eti bulma olasılığınız çok düşük. Ama bulunmaz diye bir kaide de yok.

PRİŞTİNE’DE KONAKLAMA

Konaklama konusunda bir kez daha düşünmenizi isterim. Dediğim gibi sıkıcı bir şehir. Ama konaklama konusunda da bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Şehirde bol miktarda konaklama sağlayıcısı var. Gerek otel olsun gerekse de hosteller olsun gönül rahatlığı ile kalabilirsiniz. Ama şunu da belirteyim bazı hosttelleri booking.com dan seçerken değerlendirme puanına göz ardı etmeyin.

PRİŞTİNE’DE GEZİLECEK YERLER

  • Clinton Statü
  • New Born Statü
  • Piriştine Üniversite Binası

Başlıca gezilecek yerlerinden. Benim bildiğim ve gezdiğim. Fazla yapılacak bir şey olmadığı için fazla konaklamanızı da istemem açıkçası. Sıkıntıdan patlayabilirsiniz.

Bu ülkeye uçuşlar son derece ucuz olduğu için aktarma istasyonu yapabilirsiniz kendinize. Üsküp’e gidecekseniz Priştine uçuşu alın otobüsle Üsküp’e 1 buçuk saatte geçebilirsiniz. Ama şuna da dikkat etmenizde yarar var havaalanındaki taksici amcalar birazcık açgözlü. Ya çok sıkı pazarlık yapın yada oradan tanıştığınız birileriyle ortak taksi kiralayın. 20€ gibi bir rakam istiyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

ŞEHİR PUANLARI

Turist Yoğunluğu
Gece Hayatı
Doğal ve Tarihi Güzellikleri
Lokal Yemek Lezzetleri

EN SON EKLENELER

BAĞLANTIDA KALIN

591BeğenenlerBeğen
5,744TakipçilerTakip Et
1,850AboneAbone Ol
2008 yılında kendi bağımsızlığını ilan eden ülke balkanların güney kısmında yer almaktadır. Ülkede deniz bağlantısı olmadığı için genelde ulaşım kara ve hava yolu ile yapılmaktadır. Türkiye’den tarifeli uçuşlarla şehre ulaşmanız mümkün olduğu gibi kara yolu ile bağlantılı seferlerle ulaşmakta mümkündür. Şunu belirtmek isterim ki...Priştine Gezi Rehberi