30 Kasım Çarşamba 2022

HAKKIMDA

Merhaba;

Ocak ayı, Bursa doğumluyum. Bursa’nın Gemlik ilçesinde oturuyorum. İlk, orta ve liseyi Gemlik’te bitirdim. Daha sonra üniversite için Aydın’ı tercih ettim. Aydın’da 2 sene geçirdim. Burada gezilerle alakalı birçok faaliyette bulundum gezme hevesi buralara dayanıyor diyebilirim. Daha sonra kendi şehrim olan Gemlik’e geri döndüm ve lisans eğitimimi tamamladım. Bunun da yeterli olmayacağını düşünerek ten yüksek lisans başvurusunda bulunup onu da aradan çıkartıp dünyayı gezmeye kaldığım yerden devam ettim.

Ohri – MAKEDONYA

Bir rehberden daha çok deneyimlerimi ve izlenimlerimi paylaştığım yer oldu burası. Birçok blogta yazılanların aksine ben sizlere nerede ne yapacağınızı söyleyemeyebilirim. Ama ne zaman nerede bulunabileceğiniz konusunda ilham aşılarım. Birçok arkadaşım zamanında bana “Remzi o kadar geziyorsun bi resmini göremiyoruz. Sen gezdiğine emin misin?” gibi lafları daha fazla duymamak için artık sanal ortama adım atmaya kendimi duyurmaya karar verdim. Ufak tefek kodlama bilgimle birçok insanın fikirlerini alarak çalışmalara başladım. Tanımadığım insanlardan çeşitli yorumlar geldi. Bir kısmı olumlu, bir kısmı olumsuz. Ama bunlar benim sizler için nasıl daha faydalı bir portal oluşturabileceğim konusunda yardımcı oldu. 

Her yerden bir tutam” sloganıyla başladığım deneyim blogu yaşantıma son hızımla devam ediyorum. Genellikle yurt dışı seyahatlerimin yanı sıra yurt içerisinde de gezmeye çalıştığım yerler oldu tabi ki de. Hemen coşmayın “Sen hep yurt dışında geziyorsun ama” diye. Fırsat buldukça ve aktiviteleri yakaladıkça elimden geldiği kadar gezip yaşadığım deneyimleri sizlere anlatmaya çalışıyorum. Genelde tarih ve deniz turizmini tercih etmemle beraber yeri geldiğinde kafa dinlemek için doğa ile iç içe olduğum turlarım da yok değil. Yeri geldi uçak kullandım yeri geldi otobüs yeri geldi otostop yeri geldi yürüdüm. Gezmenin yaşı olmadığını yolda karşılaştığım gezginlerden öğrendim. Her yeni şehir benim ufkumu biraz daha açtı diyebilirim. Şimdiden sizlere keyifli okumlar, iyi yolculuklar.

Remzi TUNA