30 Kasım Çarşamba 2022
Ana SayfaEgeMuğlaFethiye'nin Efsanevi Gece Hayatı

Fethiye’nin Efsanevi Gece Hayatı

Sakin sakin heyecanlanmadan başlayalım. İlk olarak yavaş tempodan başlasak daha iyi olacak sanırsam. Her kesime hitap eden eğlence anlayışı olan bu şehirde mutlaka kendinize göre bir mekan bulacaksınız. Sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden gece yaşamı sizleri adeta büyüleyecek. Gece hayatının önemli bir bölümü kulüpler oluştura bile emin olarak konuşuyorum herkese göre bir yer kesinlikle vardır. Fethiye genelinde gece hayatını incelediğimizde genellikle insanların iki farklı bölgede deli gibi eğlendiğine şahit olabilirsiniz. Bunların başında Paspatura gelse de esas gecenin kanı Hisarönü’nde akmaktadır. Merkez ve Hisar önü olarak iki bölümde inceleyeceğim bu bakımdan. Şimdi başlayabiliriz.

FETHİYE MERKEZDE ISINMAYA BAŞLAYABİLİRİZ

Gece zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız bir şehir burası. Ne zaman zaman akıp gitmiş bilemeyeceksiniz. Isınma turlarına akşam yemeğinde başlayabiliriz. Akşam yemeklerinin en eğlenceli mekanı tabi ki de “Balık Pazarı”. Vur patlasın çal oynasın daha yemek yerken başlıyor. Balık pazarındaki enfes deniz ürünlerinizi kendiniz seçiyorsunuz ve masanıza geliyor. Mekanlar zaten içi içe. Bir samimiyet oluşturuyor. Bakmışsınız yan masadaki ile saatler boyunca muhabbet etmişsiniz.

“Hiç unutmam bir keresinde değerli arkadaşlarımla beraber balık pazarında ufak ufak demleniyoruz. Yan masadakinin ismi sanırsam Bület olması lazımdı. Allahım bir muhabbet bir muhabbet. Adamı tanımıyoruz ama yok böyle bir muhabbet. Artık espriler kahkahalar hava uçuyor. Hayatımın en eğlenceli gecelerinden bir tanesiydi.”

Yemeğe tam oturmuşsunuz hemen bir ses duymaya başlarsınız. Darbuka, kanun, klarnet size doğru yavaş yavaş geliyor. İnanın bana gecenin geç saatlerine kadar bu eğlenceden kendinizi alamayacaksınız.

Alternatife bakalım. Hiç olmadı akşam vakitlerinde hava biraz daha serinlediği zaman Fethiye’deki insanların yaptığı gibi sahil yürüyüş yolunda volta atabilirsiniz. Yoruldunuz mu? Meraklanmaya gerek yok. İster canlı müzikli isterseniz de cafe-pub tarzı mekanlar bol bol var. Keyfinize diyecek yok şimdiden ısındınız sanırsam. Isındınız diyorum farkındaysanız. Olay bitmedi dolu dolu bir gece yaşamak için alternatif çok.

Paspatura’ya yolunuz illa düşecektir. Zaten sahil kesiminin sonuna doğru etraftan bir müzik sesi duyacaksınız. İster istemez müzik sizi çekiyor olacak. Paspatura barlar sokağı sizleri çağırıyor resmen. Hani şuraya girin buraya girin demeyeceğim. Fakat gece uzun oturun bi bara dinlenin ufaktan. Daha gezilecek çok mekan var. Bir mekanla asla gece bitmemeli. Fethiye geneline bakıldığı zaman merkez kısmında club severlere iki tane sağlam mekan geliyor aklıma Mejnun ve Elma. Zaten Paspatura’da dolaşırken illa önünden geçeceksiniz. Sesi çıkmıyor olabilir ama olay kapıdan içeriye geçtikten sonra değişiyor. Fethiye genel olarak gerçekten sıcak bir şehir. Bu yüzden birçok mekanda klimalar ile desteklenmiştir. Bunlara barlar ve kulüplerde dahil. Sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenmek artık size kalıyor.

HİSARÖNÜ’NDE AKIŞINA BIRAKIN

Genel olarak ele aldığımızda insanların eğlence kültürleri farklıdır. Zaten Fethiye’ye geldiğiniz zaman bunu yakından anlayacaksınız. Merkez kısmında genellikle yerli Türk turistler eğlenceye katılırken Hisarönü’nde bu olay daha farklı bir boyuta geçiyor. Genel ortalamasına baktığınız zaman Ölüdeniz ve civar semtlerden gelen İngiliz turistler Hisarönü eğlence mekanlarının %80’ninden fazlasına oluşturmaktadır. Mevkinin neredeyse her yerinde inanılmaz kaliteli mekanlar bulabilirsiniz. Yine şuraya gidin buraya gidin demeyeceğim fakat belirtmek gerekirse ben buraya geldiğim zaman en az 4 mekan yapmadan gitmiyorum.

Akşam yemeğinizi yediğinizi ve geceye hazır olduğunuzu farz ediyorum. Yemek yemediyseniz bile Hisarönü’nde kaliteli restoranlar var burada akşam yemeği olayını atlatabilirsiniz. Hemen başlayalım isterseniz. Benin her zaman ilk ısınma mekanım Aloha Bar olmuştur. Konumunu şuraya bırakıyorum. Isınma turlarına buradan başlıyorum. Birkaç içecek aldıktan ve akşam yemeğini hazmettikten sonra diğer mekana geçmenin zamanının geldiği anlaşılıyor. Diğer durak tabi ki de Time Out. Kendi çapında eğlenceli oluyor. Özellikle kapısını önündeki balkonda zaman geçirmek son derece keyifli oluyor. Birkaç içecek içtikten sonra sıradaki durağa geçmenin zamanı geliyor. Fethiye gecelerinin olmazsa olmaz mekanlarından birisi Barumba. Hemen konumunu da şuraya bırakıyorum. Gecenin belirli saatine kadar karaoke bar olarak hizmet veren mekan bir noktadan sonra kayışı kopartıp kulüp müziğe geçiş yapıyor. Yine burada birkaç içecek içtikten sonra saatler de gece yarısından sonra 01:00 sularına gelmiş olacak son durağıma geçmeye hazırımdır. Hisarönü barlar sokağının en ünlü, en büyük ve en iyi müzikleri sizlere sunan kulübüne. REVOLUTİON CLUB sizleri bekliyor. Bu şehre gelmişken bu kulübe girmeyenler çok şey kaçırdığını belirtmek isterim. Sabahın ilk ışıklarına kadar ünlü DJ’lerin çılgın setleri ile kendinizi kaybedebilirsiniz. Bunu bir kenara yazın derim. Alternatif olarak bakıldığı zaman bu mekanın alternatifi yok. Kesinlikle şehrin en iyi kulübü. Tek geçerim. Seçenek olarak değerlendirme yapılması gerekirse balık pazarından çıkamayanların gecenin geç saatlerinde eğlenceye devam etmek isteyenlerin tek adresi oluyor. Çıkın çıkın gidin efenm. Konumunu da şuraya iliştiriyorum.

Mekanlarımızı yazdık zaten Hisarönü’ne geldiğiniz zaman bi şaşkınlık yaşayacaksınız. Animatörlerin gösterileri, sizleri mekanlara çekmek isteyen insanlar, ne bilim bir kulübün çatısında ateş dansı yapanlar neler neler var daha. Sabahın ilk ışıklarına kadar inanılmaz bir gece geçireceğinizden emin olabilirsiniz. Tabi alkol alacaksanız tabi ki de araç kullanmayacağınızı düşünüyorum. Endişe etmenize gerek yok. Hemen hemen her köşede sizleri karşılayan taksileri göreceksiniz. Sağ salim kaldığınız yere ulaşmanızı sağlayacaklardır. Ölçüyle içiniz lütfen. Gecenizin rezil olmasını kimse istemez.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLENELER

BAĞLANTIDA KALIN

549BeğenenlerBeğen
7,856TakipçilerTakip Et
776AboneAbone Ol