4 Haziran Perşembe 2020

Pub Crawl Nedir?

Pub Crawl nedir?

Özellikle turistik Avrupa ülkelerinde yaygın olan bu uygulama, sayısı değişken yaklaşık 20-40 başka turistle beraber bir gecede 4 ya da 5 eğlence mekanı gezerek, farklı mekanları deneme ve birçok insanla tanışma şansı sunar.

Pub Crawl’dan nasıl haberdar olunur?

Şehirlerin turistik yerlerinde  gündüz, akşam ve gece dağıtılan broşürlerden, turizm information ofislerinden, otel ve hostellerdeki ilan panolarından, belli başlı barlardaki afişlerden ve elbette düzenli organizasyonlarda internetten bilgi edinebiliriz.

Pub Crawl ne içerir, ne vaat eder

Sosyalleşme, temel mantıkta önceden belirlenmiş mekanlara giriş, genelde bu mekanlarda ilk içki (Basit bir shot, bira ya da şehrin kültürüne uygun alternatif bir tat), bu mekanlarda 20 – 25 dakika takılma en son mekanda da geceye devam etme hakkı tanır. Son mekandan sonra, daha önce beğenilen bir yere giriş imkanı da doğurur.

Pub Crawl’un avantajları nelerdir?

 • Ekonomiktir.
 • Bilmediğiniz, muhtemelen de bilemeyeceğiniz yerel mekanlara götürür.
 • Her yere giriş ücreti vereceğinize (Bir kısmı free entry olabilir) toplu ücreti oldukça indirimli ödersiniz.
 • Damsız, eşsiz girilmeme durumu olan yerlerde bu engeli aşar.
 • Hem yerli gençlerle, hem sizin gibi yabancı turistlerle tanışma, eğlenme, birlikte takılma şansı elde edersiniz.
 • 4-5 farklı mekandan dilediğinizde geceyi sonlandırma şansınız olur. Aklınız hiçbirinde kalmaz, birçok alternatif ile tanışmış olursunuz.
 • Yerel içecekler tadabilirsiniz.
 • Kimi zaman hatıra bir t-shirt ya da basit bir obje sahibi olursunuz.

Pub Crawl’da Dikkat Edilmesin Gerekenler:

 • Kimi şehirlerde bu yoktur, ya da amatör birkaç öğrenci girişimidir, pazarlığa açık olabilir, tecrübelerini sorgulayın.
 • İyi organizasyonların şirketlerinin (yine gençlerle) yarıştığı şehirlerde birden fazla alternatife bakmakta fayda var. Kalabalık olanını seçin.
 • Buluşma yeri öncesi rezervasyon ücreti v.s. adı altında para vermeyin. Kararınız ya da planınız değişebilir, alternatif bir ekibe katılabilirsiniz.
 • Mekanların isimlerini önceden öğrenin, gün içinde öğrendiğiniz isimler aklınızda kalır sağda solda fikir alırsınız.
 • Buluşma yeri ve saatinde diğer gruplara da bakın (Genelde yakın yerde toplanılır) daha çekici bir ekip görürseniz fikir değiştirme özgürlüğümüz var.

İyi eğlenceler. Kararında içiniz… 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name hereBooking.com

2.224 Takipçiler
Takip Et

EN SON EKLENELER

Fethiye Gezi Rehberi

Türkiye’nin bence en iyi tatil beldesini ufak ufak başlayalım mı gezmeye ne dersiniz? Gerek doğası ile olsun gerekse de tarihi ile olsun...

Fethiye’de Yapılabilecek En Mükemmel Aktiviteler.

Dedik ya burası dolu dolu bir şehir diye. Akşamın büyüsünü sabahın sıcağına bırakıyoruz. Gündüzleri de yapılacak tonla şey var. Bunların başında mis...

Fethiye’nin Popüler Turistik Noktaları

O kadar çok keyifli gezilecek noktaları var ki anlat anlat bitiremem. Ama sizler için küçük bir liste yaptım. Umarım ulaşım konusunda sıkıntı...

Fethiye’nin Efsanevi Gece Hayatı

Sakin sakin heyecanlanmadan başlayalım. İlk olarak yavaş tempodan başlasak daha iyi olacak sanırsam. Her kesime hitap eden eğlence anlayışı olan bu şehirde...

Kelebekler Vadisi Rehberi

Fethiye’nin gizli kalmış cennet köşelerinden bir tanesinden bahsedeceğim sizlere. Kelebekler Vadisi bence Fethiye’ye gelinip görülmeden geçilmemesi gereken yerlerden bir tanesidir. Buralara kadar...

BAĞLANTIDA KALIN

541BeğenenlerBeğen
2,228TakipçilerTakip Et
26AbonelerAbone