27 Ekim Salı 2020

Pub Crawl Nedir?

Pub Crawl nedir?

Özellikle turistik Avrupa ülkelerinde yaygın olan bu uygulama, sayısı değişken yaklaşık 20-40 başka turistle beraber bir gecede 4 ya da 5 eğlence mekanı gezerek, farklı mekanları deneme ve birçok insanla tanışma şansı sunar.

Pub Crawl’dan nasıl haberdar olunur?

Şehirlerin turistik yerlerinde  gündüz, akşam ve gece dağıtılan broşürlerden, turizm information ofislerinden, otel ve hostellerdeki ilan panolarından, belli başlı barlardaki afişlerden ve elbette düzenli organizasyonlarda internetten bilgi edinebiliriz.

Pub Crawl ne içerir, ne vaat eder

Sosyalleşme, temel mantıkta önceden belirlenmiş mekanlara giriş, genelde bu mekanlarda ilk içki (Basit bir shot, bira ya da şehrin kültürüne uygun alternatif bir tat), bu mekanlarda 20 – 25 dakika takılma en son mekanda da geceye devam etme hakkı tanır. Son mekandan sonra, daha önce beğenilen bir yere giriş imkanı da doğurur.

Pub Crawl’un avantajları nelerdir?

 • Ekonomiktir.
 • Bilmediğiniz, muhtemelen de bilemeyeceğiniz yerel mekanlara götürür.
 • Her yere giriş ücreti vereceğinize (Bir kısmı free entry olabilir) toplu ücreti oldukça indirimli ödersiniz.
 • Damsız, eşsiz girilmeme durumu olan yerlerde bu engeli aşar.
 • Hem yerli gençlerle, hem sizin gibi yabancı turistlerle tanışma, eğlenme, birlikte takılma şansı elde edersiniz.
 • 4-5 farklı mekandan dilediğinizde geceyi sonlandırma şansınız olur. Aklınız hiçbirinde kalmaz, birçok alternatif ile tanışmış olursunuz.
 • Yerel içecekler tadabilirsiniz.
 • Kimi zaman hatıra bir t-shirt ya da basit bir obje sahibi olursunuz.

Pub Crawl’da Dikkat Edilmesin Gerekenler:

 • Kimi şehirlerde bu yoktur, ya da amatör birkaç öğrenci girişimidir, pazarlığa açık olabilir, tecrübelerini sorgulayın.
 • İyi organizasyonların şirketlerinin (yine gençlerle) yarıştığı şehirlerde birden fazla alternatife bakmakta fayda var. Kalabalık olanını seçin.
 • Buluşma yeri öncesi rezervasyon ücreti v.s. adı altında para vermeyin. Kararınız ya da planınız değişebilir, alternatif bir ekibe katılabilirsiniz.
 • Mekanların isimlerini önceden öğrenin, gün içinde öğrendiğiniz isimler aklınızda kalır sağda solda fikir alırsınız.
 • Buluşma yeri ve saatinde diğer gruplara da bakın (Genelde yakın yerde toplanılır) daha çekici bir ekip görürseniz fikir değiştirme özgürlüğümüz var.

İyi eğlenceler. Kararında içiniz… 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name hereBooking.com

EN SON EKLENELER

Tirilye Gezi Rehberi

Gezgin dostlar herkese merhaba. Tarih içinde Misyalılar, Traklar, Antik Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar tarafından yönetilen kimilerine göre Zeytin Bağı kimilerine göre Tirilye...

Tarihten Bir Köşe – Tirilye (Zeytinbağı) Gezi Rehberi

https://www.youtube.com/watch?v=vir0k3uHWkU Tarih içinde Misyalılar, Traklar, Antik Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar tarafından yönetilen kimilerine...

Mudanya Gezi Rehberi

Zamanın kumlarına girildiğinde bölgedeki 12 iyon şehirlerinden bir tanesi olan, Türk tarihi açısından önemli olan ve anlaşmanın adını bulunduğu şehirden alan Mudanya...

Mudanya Hakkında Herşey. En Geniş Mudanya Gezi Rehberi

https://www.youtube.com/watch?v=YMP62Ihnt0k Zamanın kumlarına girildiğinde bölgedeki 12 iyon şehirlerinden bir tanesi olan, Türk tarihi açısından önemli olan ve...

Uludağ’da Yazın Neler Yapılır? Nereleri Gezmeli?

https://www.youtube.com/watch?v=7UB0ojTozqw Uludağ kış turizminin en popüler destinasyonlarındandır. Fakat bilinmeyen bir güzelliğini de yazın ortaya çıkartıyor. İnanılmaz güzel...

BAĞLANTIDA KALIN

542BeğenenlerBeğen
2,228TakipçilerTakip Et
202AbonelerAbone