30 Kasım Çarşamba 2022
Ana SayfaFransaNiceNice Ulaşım Rehberi

Nice Ulaşım Rehberi

Şu ana kadar ki ulaşılması en kolay şehir diyebilirim açıkçası. Son derece kolay ulaşımı gerek şehir dışından gelme ile olsun, gerekse de şehir içerisinde dolaşım olsun son derece kolay ve kullanışlı yöntemlere sahip bir şehir. Şunu belirtiyim öncelikle, ben kara yolu ile İtalya üzerinden geldim ama hava yolu ile gelseniz de değişmeyecekti yöntem. Otobüs terminali havaalanının içinde yer alıyor. Hava yolu ile başlamak gerekirse. Havaalanı şehrin çok fazla dışında kalmasa da şehir merkezine ulaşımlar birçok ülkede olduğu gibi birazcık pahalı. Türkiye üzerinden direkt uçuşlar ile sağlanılan ulaşım 1 terminali bulunan hava alanından bir tanesine iniyor. Tam olarak o kısmı hatırlamıyorum maalesef. Ama terminaller arasında dolaşan bir tane ücretsiz ring otobüs var bilginiz olsun. Otobüsler genelde havaalanının içinde bulunan 1 numaralı terminale geliyor. Çok fazla otobüs kullanılmıyor ama yine de bir karayolu sirkülasyonu mevcut. Avrupa genelinde en yaygın ulaşım sistemi demir yolu. Kocaman bir tren garı da yok değil hani. Ha ekonomik yol derseniz ben kara yolunu öneririm.

Havaalanından ulaşımda sizlere ufak bir tavsiyem olacak. Havaalanında indiğiniz zaman direkt otobüse gidip “Ben şehir merkezine gitmek istiyorum” dediğinizde otomatik olarak 98 ve 99 numaralı otobüslerin gittiğini söyleyecekler. Otobüse binerken şoför sizden 6€ para isteyecektir. ( 01.07.2016) benim size tavsiyem, haritada işaretlediğim yerden otobüse bindiğiniz taktirde sadece 1,5€ (01.07.2016) verip şehir merkezine ulaşmanız daha ucuz olacaktır. Sadece 2-3 dakikalık bir yürüme mesafesinde bulunan buraya gelip neden daha fazla vereseniz ki.

Şehir içerisinde ulaşımda bir o kadar kolay. Taksi pek fazla kullanmanızı önermiyorum. Neden derseniz eğer Fransız rivierasında dolaşıyorsunuz. Dikkatli olun. Son derece uçuk ücretler sizleri karşılıyor olacak. Genelde tramvay ve yürümeyi tercih edin ve konaklama noktanızı liman civarına yakın sahil kesiminden tutmaya bakın. En kolay ulaşım yürüme olacaktır sizin için.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLENELER

BAĞLANTIDA KALIN

549BeğenenlerBeğen
7,856TakipçilerTakip Et
776AboneAbone Ol