İbiza Gece Hayatı

0
31.1.2019

Neresinden başlasam bilemedim. Öyle uzun uzun anlatılacak çok şey var ki sıraya bile sokmak zaman alıyor. Sonuçta Avrupa’nın en iyi parti adalarından bir tanesindesiniz. Külüpler, plaj partileri, underground organizasyonlar daha neler neler var bi bilseniz şaşarsınız. Ama kısa kısa geçmek gerekirse sizler için ufak bir derleme yapabilirim. Haydi şimdi İbiza gece hayatının en güzel lokasyonları ile tanışmaya.

Image

 

Normalde adanın en haraketli kısmı sezon sezon değişmektedir. Eğer ki yüksek sezonda gidecekseniz ve bir partneriniz olacaksa büyük ihtimalle gün batışını izlemek için San Antoni taraflara gideceksinizdir. Ama eğer ki arkadaşlarınızla unutulmaz bir tatil yaşayacaksanız adanın en popüler noktası olan İbiza Town taraflarına geleceğinizden emin olabilirsiniz. Bir de diğer bir seçenek olan San Rafael var. Burası da adanın tam ortasında kalmaktadır. Yok yok ada azına kadar kulüplerle dolu. Kısa kısa hemen bahsedelim.

İBİZA TOWN

Ben burada kaldığımdan dolayı biraz daha hakimim buradaki olaylara. Bahsedelim hemen.

USHUAIA

Playa d’en Bossa Plajının ta göbeğinde yer alıyor. Görmemeniz gibi bir durum yok. Kalabalığı takip edin yeter. Kaliteli müşterilerinden şık bir kulüp olduğunu anlayabilirsiniz. Dünyaca ünlü Dj’ler sahne performanslarını sergilediği mükemmel bir yerdir. Hatta Martin Garrix her Çarşamba burada çalıyor. Beach tarafları parti olduğu zaman açık oluyor, kulüp kısmı öğlenden sonra açılıyor ama olay gece yarısından sonra 1 gibi başlıyor. Ortalama giriş ücretleri içerisinin yoğunluğuna ve içerideki programa göre minimum 40€ ile 75€ arası değişmektedir.

Image

 

PACHA

Benim en beğendiğim kulüplerden birisi diyebilirim. İbiza merkezindeki marina bölgesine çok yakın bir yerdedir. Pacha İbiza’nın en eski kulüplerinden biridir. Hatta 1973 yılından bu yana olduğundan beri kendini marka yapmış durumunda. İbiza hava limanına indiğiniz anda her yerde kirazları gördüğünüzde anlayın ki bu Pasha’nın simgesidir. Neredeyse dünyanın en iyi Dj’leri burada sahne aldı dilyebilirim. Dimitri Vegas, David Guetta, Solomun müdavim Dj’lerdendir.

Image

 

Ay içerisinden inanılmaz elit partiler düzenlemektedir. Bilet bulmak neredeyse imkânsız olan bu partilerin biletleri kara borsaya bile düşmektedir. Flower Power, Solomun +1 bunların başında gelmektedir. Ama en ünlü partileri F*** Me I’m Famous olanıdır.

Image

 

Normalde girişler 40€’dan başlamaktadır ama F*** Me I’m Famous partilerinde bu rakam minimum 60€’ya kadar çıkmaktadır. Kapıda alacağınız biletler içinde ekstradan bir 20€ vermeye de hazır olur.

Image

 

SAN RAFAEL

Pek bir bilgim olamasa da kısaca bahsetmek isterim bu bölüm için;

PRIVILEGE

Dünyanın en büyük gece kulübü olduğu söylenilmektedir. Üstünün neredeyse tamamen açık olan bu kulüpte havuz şovlarının yanı sıra seks şovları ile de ünlü olduğu söyleniliyor. Giriş ücreti minimum 40€ civarında başladığını öğrendim. İbiza Town’dan taksi ile 15€-20€ alınmaktaymış.

Image

 

SAN ANTONI

ES PARADIS

70’lerden beri açık olan eski  gece kulüplerinden bir tanesi olduğu söyleniliyor. Renkli su partileri ile meşhur olduğu bilgisini edindim.

Image

 

BARLAR

Ahhh ahhh neresinden başlayalım bilemedim. Malum adanın her yeri azına kadar gece kulübü ile dolu. Şıkır şıkır giyinip dışarıya çıktınız ve kulüp öncesi ısınma turları atmanız gerekiyor değil mi? Adada kulüpler kadar barlarında çok olduğunu söylememe izin verin. Hatta bazı barlarda Dj performansları ve canlı müzik yapanları da görebilirsiniz.  Barların giriş ücretleri yoktur ve içecek fiyatları da makul seviyededir. Genellikle akşam yemeğinden sonra yavaş yavaş 22:00 sularında dolmaya başlayan barlarda her kafaya uygun müziği bulmanız mümkün olacaktır.

Şimdilik gece hayatından bu kadar. Keşfetmek için daha ne bekliyorsunuz? Sağ yukarıdan hemen otel rezervasyonunuzu yapabilir. Canlı canlı deneyimleyebilirsiniz. Sağlıcakla kalın.


YORUM

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz!